REDMOTORZ

nasze motocykle – nasza pasja

Opisy remontów i inne ogólne Technika / Warsztat

Dniepr MT11 – remont silnika

Remont silnika wspaniałego marki Dniepr 😛 jak obiecałem tak piszę.

Jest mały problem, bo nie mam bladego pojęcia jak zacząć, co umieścić a co nie. To zacznę od początku, i od siebie. Zanim się urodziłem ojciec miał Urala m63 i podejrzenie jest, że wozili mnie nim zanim się urodziłem i stąd pewnie miłość do zabytkowej motoryzacji i stąd mam teraz rusa. Teraz mam 22lata zawód mechanik…Idziemy dalej… Dniepr jest u mnie już 4 lata. 

I tak w 2007r ojciec postanowił kupić sobie rusa.

Tylko, że tak do 2tysi. Szukaliśmy i szukaliśmy Kaśki nie chciał, bo mówił, że słaby dolnozaworowy silnik itd. Itp. Znaleźliśmy pod Rzeszowem Dniepra Mt11. Pojechaliśmy, oglądaliśmy odpaliliśmy. Zapalał ładnie, wkręcał się na obroty też, ale nie mogliśmy go długo palić, bo „sąsiedzi krzyczą, bo głośno chodzi” powodem była świecąca kontrolka oliwy po rozgrzaniu. I tak nie jeżdżąc kupiliśmy za 1900zł na ruskim papierze i umowie z Ukraińcem. Tutaj przedstawiam zdjęcia motocykla identycznie wyglądającego jak mój po zakupie. Różnica to lampy i kilka szczegółów, ale chodzi mi o stan motocykla.

https://picasaweb.google.com/108851024980527020235/RemontSilnikaMT11

http://www.youtube.com/watch?v=ds2HzdEvSVs

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim osobom, które w większym i mniejszym stopniu służyli mi dobrą radą, pomocą w weryfikacji części, w kompletowaniu części. Pozdrawiam i dziękuje. Balu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Translate »